Bez kategorii

Post nr. 3 Czystek do picia\Detox cytrusowy

Wśród wielu rodzajów herbat często szukamy tych, które mają jak najwięcej dobrych właściwości. Chcemy wybierać zdrowe produkty, wspomagające nasz organizm w walce z chorobami, oraz  wzmacniające nasz układ odpornościowy. W tym wypadku bardzo często sięgamy po zieloną herbatę. Ma ona dużo substancji biologicznie czynnych o działaniu antyoksydacyjnym i wzmacniającym układ immunologiczny, czyli jest bardzo zdrowa, ale nie pozbawiona wad. Posiada również niezbyt zdrowe substancje psychoaktywne takie jak teina, teofina, teobromina.

Wybierz herbatę z czystka. Jest mniej „słynna” niż zielona herbata, ale  silniejsza w działaniu, a co najważniejsze – pozbawiona niechcianych substancji. . Oczywiście ważną , o ile nie najważniejszą wskazówką jest codzienna porcja ruchu. Życie bez leków, chorób i innych „wspomagaczy” naszej codzienności – jest to możliwe właśnie dzięki tym czterem klasycznym rozwiązaniom.

Czystek , co to jest ?!

To jedna z najsilniej działających roślin wzmacniających układ immunologiczny u człowieka, będąc przy tym całkowicie pozbawiona działań ubocznych czy też możliwości przedawkowania. Kto może pić herbatę z czystka? Wszyscy, nawet dzieci powyżej 3 miesiąca życia. Bardzo dobrze smakuje z miodem /cytryną/imbirem . Jeśli jeszcze nie jesteś do niej przekonany/-na oto 10 (naukowo udowodnionych) powodów dla których warto zaopatrzyć się w herbatę z czystka :
1. Usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu (szczególnie łatwo wiąże kadm), dlatego polecana jest szczególnie palaczom.
2. Mężczyznom cierpiącym w starszym wieku na przerost prostaty może przynieść ulgę z uwagi na swoje własności antyproliferacyjne i cytotoksyczne.
3. Dzięki temu, że jest niezwykle bogata w polifenole doskonale rozprawia się z drobnoustrojami, np. z wirusami. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych pomaga szybciej pozbyć się symptomów. Zanim więc sięgniesz po jakiekolwiek reklamowane w TV apteczne „lekarstwo na grypę i przeziębienie” – napij się herbatki z czystka. Jego skuteczność w przypadku infekcji potwierdziły badania kliniczne.
4. Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy.
5. Z powodu swoich własności antybakteryjnych, antywirusowych i antygrzybiczych czystek przyniesie ulgę cierpiącym np. na łupież, łuszczycę, trądzik, egzemy, rozrost candida albicans, chroniczne i powtarzające się infekcje zatok, rozmaite grzybice skóry i paznokci, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, wirusa półpaśca, zakażenia Helicobakter Pylori i inne schorzenia spowodowane namnożeniem się w ustroju niechcianych wirusów, bakterii i grzybów. Pomoże nawet tym, którym nie pomagają już żadne antybiotyki. Ma także działanie antyalergicznie (antyhistaminowe).
6. Jest to roślinka silnie antyoksydacyjna, ma olbrzymią zdolność do wyłapywania wolnych rodników i  do obniżania aktywności kolagenazy (enzymu odpowiedzialnego za rozkład kolagenu), przez co działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm.
7. Działa nawet na krętka wywołującego boreliozę. I to zarówno chroniąc przed zakażeniem (jeśli lubisz wycieczki do parku czy lasu to włącz koniecznie czystka do swojego codziennego menu, ponieważ odstrasza on kleszcze) jak i będąc ważną częścią ziołowego protokołu gdy zakażenie już miało miejsce: substancje zawarte w czystku „oklejają” krętki, przez co zostają one unieszkodliwione.
8. Można stosować czystka również u zwierząt domowych w celu ochrony przed pchłami czy kleszczami.
9. Napar z czystka jest znakomitym środkiem wspomagającym higienę jamy ustnej. Przepłukanie jamy ustnej po umyciu zębów naparem z czystka śmiało zastąpi wszelkie drogeryjne płyny do płukania ust, w  których najczęściej jako substancja antybakteryjna używany jest toksyczny triklosan. Czystek działa również wybielająco na zęby, ponieważ posiada potężne działanie na bakteryjny biofilm – po prostu go rozpuszcza. Napar przeznaczony do płukania jamy ustnej można osłodzić ksylitolem lub erytrytolem dla dodatkowego działania antybakteryjnego.
10. Regularne picie naparu z czystka powoduje zmianę zapachu wydzielin ciała. Jeśli ktoś ma problem np. z nieprzyjemnym zapachem potu (pachy, stopy), to zauważy po kilku tygodniach picia herbatki z czystka znaczną redukcję przykrego zapachu. Obok dezodorantu magnezowego jest to druga rzecz naprawdę warta polecenia.

Choć niewielu o niej słyszało to znana jest od wieków i polecana m.in. przez św. Hildegardę z Bingen, której podstawą zdrowia były trzy filary: dieta, zioła oraz post.

DETOX CYTRUSOWY

Przetworzona żywność, którą codziennie spożywasz powoduje złe trawienie. Jeśli dolegają Ci takie problemy jak :

  • gazy, zaparcia, wzdęcia
  • bóle głowy
  • choroby skórne
  • brak energii
  • senność
  • opuchnięty brzuch
  • hemoroidy
  • biegunka

Jest to najwyższy czas, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe .Cytrusy tj. :cytryna , limonka ,pomarańcza etc. zawierają dużo witaminy C , która jest tak ważna dla układu immunologicznego , oraz jest silnym antyoksydantem.Podkreślić należy bardzo niską wartość energetyczną cytrusów, np. dla nektarynek wynosi ona zaledwie 48 kcal/100g, a są one najbardziej kaloryczne spośród tych owoców. Nie można nie wspomnieć o obecności błonnika pokarmowego ważnego w procesach trawiennych .Zawarta w cytrusach witamina A pomaga zachować w dobrej formie skórę i śluzówkę (główną barierę chroniącą przed infekcjami górnych dróg oddechowych), a obecne w skórce pomarańczy składniki chemiczne mogą być składnikiem obniżającym poziom cholesterolu, a także skutecznym środkiem zapobiegającym rozwojowi raka piersi.

Pozdrawiam  🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s