Ciekawostki

Post nr. 14 Natrualne spalacze tkanki tłuszczowej

Na rynku znajdziemy niezliczona ilość preparatów, które mają wspomóc proces odchudzania. Część z nich ma prawo działać, część natomiast możemy umieścić w worku z napisem PLACEBO. Większość tego typu preparatów zawiera wyciągi roślinne, albo ich syntetyczne odpowiedniki, co więcej w większości sklepów możemy dostać naturalne produkty, które zawierają te same składniki.

Oto lista 6 produktów, które z powodzeniem zastąpią odchudzające suplementy diety.

 

Kawa.

Jej główną substancją czynną jest kofeina. Wykazuje ona działanie pobudzające, ale również nasila szlaki metaboliczne spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo znakomicie hamuje łaknienie. Okazuje się, że ludzie wypijający kawę na około 45 minut przed wysiłkiem mają większą motywację do wysiłku, mogą trenować nieco dużej, a przy okazji spalają więcej tkanki tłuszczowej. Zawartość kofeiny może różnić się w zależności od gatunku kawowca oraz od metody przyrządzenia kawy. W praktyce wygląda to następująco:

  • filiżanka espresso- około 60-80 mg kofeiny
  • szklanka rozpuszczalnej- 90-100 mg kofeiny
  • szklanka parzonej 100-120 mg kofeiny

Najlepiej wypijać ją wcześnie rano lub na 45 minut przed wysiłkiem, unikając jednocześnie spożywania kawy w godzinach wieczornych. Pamiętajmy aby unikać dodawania mleka lub śmietanki, ponieważ sprawia to, że kawa uzyskuję dodatkowe kalorie.

Kawa może chronić przed marskością wątroby – Prozdrowotne właściwości kawy

Pieprz cayenne

Pieprz ten zawiera przede wszystkim kapsaicyne, która nasila ona termogeneze oraz procesy spalania tkanki tłuszczowej. Dawka dzienna powinna oscylować między pół a całą łyżeczką. Oczywiście możemy rozłożyć to na kilka porcji i dodawać do posiłków w ciągu dnia. Warto jednak pamiętać by przynajmniej jedna porcja znajdowała się w posiłku przed treningowym.

Ocet jabłkowy

Substancją czynną są tu kwasy owocowe, w tym przypadku kwas jabłkowy. To nieco inna kategoria produktów, nie wpływa on bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej, ale ogranicza wchłanianie tłuszczu z pożywienia. Z uwagi na to należy traktować go jako rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych, kiedy czeka na nas obfity w węglowodany  posiłek. Wówczas spożycie małej sałatki z dodatkiem octu na około 45 min przed głównym posiłkiem sprawi, iż nasz organizm nie będzie przyswajał tyle tłuszczu z pożywienia. Tej metody nie ma jednak co nadużywać, ponieważ redukowanie wchłaniania tłuszczy obniża również przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Cynamon

Wpływa on głównie na wrażliwość insulinową. Należy pamiętać o tym, iż insulina jest kluczowym hormonem metabolizmu węglowodanów. Jej stabilny poziom minimalizuje ryzyko napadów „wilczego głodu”. Cynamon znakomicie zastąpi popularny chrom. Dziennie najlepiej spożywać około jednej łyżeczki. Możemy dodawać go do posiłków lub do kawy.

Kurkuma

Kolejna przyprawa na naszej liście. Wspomaga ona metabolizm tłuszczu i hamuje nieco ich magazynowanie w wątrobie. Wykazuję niewielkie działanie termogeniczne. Dodatkowo kurkuma hamuję nieco wydzielanie mediatorów stanu zapalnego dzięki czemu może okazać się znakomitym dodatkiem do posiłków po treningowych, ponieważ sprzyja regeneracji. Dawka dzienna powinna kształtować się w okolicy jednej łyżeczki.

MLEKO KOKOSOWE Z KURKUMĄ- SPOSÓB NA DOMOWY DETOX.

Zielona herbata

O jej pozytywnym wpływie na spalanie tkanki tłuszczowej słyszał chyba każdy. Aktywną substancją są tutaj epigallokatechiny. Niestety zawartość epillagokatechin w popularnych naparach zwykle jest zbyt niska, by mówić o wpływie na spalanie tkanki tłuszczowej. Za to zielona herbata może wpływać na hamowanie łaknienia i z uwagi na to będzie znakomitym dodatkiem do diety odchudzającej. Dziennie najlepiej wypijać kilka naparów. Oczywiście może ona być również alternatywą dla osób, które nie tolerują kawy. Jest bezpieczna dla układu sercowo- naczyniowego i zawiera bardzo dużo antyoksydantów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s