Bez kategorii · Włosomaniaczki :)

Post nr. 20 Keratynowe prostowanie włosów

poo.jpgDSC_0546.jpgKeratynowe prostowanie włosów jest to zabieg, który ma na celu odbudowę struktury włosów, ich intensywne odżywienie i wygładzenie. Keratyna aplikowana na włosy w trakcie zabiegu to naturalny ich budulec. Odpowiada on za ich kondycję i zdrowy, piękny wygląd. Dla kogo jest keratynowe prostowanie? Przede wszystkim dla osób, które codziennie i nałogowo prostują włosy.

Pomysł na taki zabieg narodził się w Brazylii. Został stworzony z myślą o kobietach, które mają gęste, ale puszące się i kręcone, zniszczone włosy.

Porowatość włosów ?

Od porowatości włosów zależy typ pielęgnacji, która powinna być zastosowana. Czy wiesz, dlaczego u niektórych włosy kręcą się, kiedy na zewnątrz jest wilgotno, a u innych zawsze są sztywne i proste? Jaki masz typ włosów? Sprawdź, czy są nisko-, średnio-, czy wysokoporowate.

Jak rozpoznać porowatość włosów?

Porowatość włosów określa się na podstawie ich stanu. Wszystkie szczegóły dotyczące włosów mają wpływ na ich klasyfikację. Aby dobrać odpowiednią pielęgnację i rozpocząć starania o zregenerowanie włosów, warto na początku dokładnie określić ich porowatość. Włosy dzielą się na:

Niskoporowate. Są to włosy uznawane za ogólnie zdrowe. Łuski są ściśle ułożone. Włosy niskoporowate są z reguły odporne na stylizację, nie układają się zbyt dobrze i mają problem z chłonięciem wody. Z drugiej strony, włosy niskoporowate są znacznie mniej odporne na zniszczenia i oporne w oddawaniu właściwości odżywczych. Włosy tego typu uznawane są za najzdrowsze – nie puszą się i nie elektryzują, są lśniące i widać to na pierwszy rzut oka. Włosy niskoporowate trudno zmoczyć, a po zmoczeniu schną bardzo długo.

Wysokoporowate. Włosy tego typu są całkowitym przeciwieństwem włosów niskoporowatych. Włosy wysokoporowate chłoną wszystko jak gąbka, ale równie chętnie to wszystko oddają. Jeśli twoje włosy łatwo zmoczyć, a wysychanie zajmuje im przysłowiową sekundę, oznacza to, że masz włosy wysokoporowate. Wadą takich włosów jest fakt, że ich kondycja jest bardzo słaba – są suche, zniszczone, puszą się jak u pudla i źle znoszą wszelką stylizację (działanie lokówką, prostownicą i suszarką). Ich zaletą jest to, że z reguły dobrze się układają i są posłuszne.

Średnioporowate. To mieszanka włosów niskoporowatych i wysokoporowatych. Taką mieszankę ma wiele osób z wielu powodów. Włosy w dobrej kondycji można zniszczyć zbyt częstą i agresywną stylizacją lub regularnym farbowaniem. Również niewłaściwa (lub brak) pielęgnacji prowadzi do pogorszenia stanu włosów, a stąd już tylko krok do wysokiej porowatości.

Keratynowe prostowanie włosów jest skierowane do kobiet, które codziennie zmagają się z puszącymi się, przesuszonymi i trudnymi do ułożenia włosami. Zabieg można także przeprowadzić na włosach farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych innymi zabiegami chemicznymi .Preparaty keratynowe, używane podczas zabiegu, zawierają nie tylko keratynę, która regeneruje uszkodzone włosy, lecz także antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy, które trwale nawilżają włosy i dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz kwasy tłuszczowe, które tworzą na włosach niewidoczną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.Zabieg polega na „wprasowaniu” we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego za pomocą rozgrzanego do 230 stopni Celsjusza ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Gdy robimy zabieg w domu funkcję podobną do tego żelazka pełni prostownica. Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a ich struktura zostaje zrekonstruowana.

Po zabiegu włosy są gładkie, proste, nawilżone, dogłębnie odżywione, zregenerowane, lśniące, sprężyste, podatne na stylizację. Włosy po terapii keratynowej są także bardziej odporne na skręty i puszenie się w wilgotnym środowisku. Efekty zabiegu utrzymują się nawet 6 miesięcy – zależy to od typu i gęstości włosów. Wpływ na trwałość zabiegu ma również odpowiednia pielęgnacja włosów. Po zabiegu nie należy myć włosów przez 2-3 dni. W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu nie należy także zgniatać włosów, np. nie wiązać ich w kucyk czy spinać klamerkami. Po tym okresie należy używać szamponów bez soli, stosować keratynowe odżywki oraz maski bez silikonów. Należy zrezygnować z produktów do stylizacji zawierających alkohol, ponieważ wysuszają one włosy. Nie powinno się farbować włosów przez 2 tygodnie po wykonanej kuracji. Zaleca się także, aby obcinać włosy po wykonanej kuracji.

Cena zabiegu w salonie to około 600-1000 zł. Efekt ma utrzymywać się przez pół roku. Cena keratynowego prostowania jeśli zrobimy je same w domu to około 100-150 zł.

Taki zabieg wspaniale sprawdza się przy włosach wysokoporowatych .

Jak taki zabieg przeprowadzić w domu ?

Przed rozpoczęciem keratynowego prostowania, oprócz kosmetyków będziemy potrzebować następujących rzeczy:

– suszarka,
– prostownica,
– grzebień,
– pędzelek do nakładania preparatu,
– rękawiczki ochronne,
– ręcznik lub koszulka spisana na straty. 😉

Ze względu na obecność formaldehydu, polecam zaopatrzyć się również w maskę i okulary ochronne.

Przed nami 6 kroków, na każdy z nich musimy przeznaczyć trochę czasu.
Zabieg jest czasochłonny, trzeba wygospodarować sobie 2, a nawet 3.5h

KROK 1

Pierwszym krokiem jest umycie włosów szamponem PURC Pure Keratin Pre-treatment Purifying Shampoo.
Jeśli stosujemy środki chemiczne, takie jak farby czy rozjaśniacze, myjemy włosy 2 razy, jeśli nie – czynność powtarzamy 3 razy.

KROK 2

Suszymy włosy, aż będą w 100% suche.

KROK 3

Rozczesujemy włosy, dzielimy na pasma i każde z nich pokrywamy odżywką PURC Pure Hair Reconstructor Keratin Treatment, zachowując odpowiednią odległość od skóry głowy (2-3 cm).
Po nałożeniu preparatu na poszczególne pasma dobrze jest przeczesać je grzebieniem aby mieć pewność, że kosmetyk został równomiernie rozprowadzony.

KROK 4

Nakładamy na włosy foliowy czepek i czekamy 20-30 min.

KROK 5

Ponownie suszymy włosy, aż będą suche w stu procentach.

KROK 6

Ostatnią czynnością jest wyprostowanie włosów. W tym celu rozgrzewamy prostownicę do 200-230°C. Następnie dzielimy włosy na cienkie pasma i każde z nich traktujemy prostownicą 5-7 razy (jeśli włosy są bardzo kręcone – 7-10 razy).

Włosy nie powinny być ani myte, ani też zwilżane wodą przez 72 godziny. Jeśli przez przypadek zmoczymy włosy, należy je od razu wysuszyć i wyprostować.
Przez ten czas nie wolno ich również związywać ani w żaden sposób odkształcać, np. zakładając za ucho. Jeśli rano po przebudzeniu widzimy, że włosy się odkształcił,y powinnyśmy je wyprostować. Około 7-10 dni po zabiegu warto podciąć końcówki dla uzyskania lepszego efektu 🙂

Pozdrawiam 🙂

Jeśli któraś z was już jest po zabiegu proszę o komentarze 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s